اخبار و مطالب

مطالعه غیرمفید

همانگونه که مطالعه برای سلامت جسم و روان مفید است گاهی برای سلامتی مضر است!
دکتر «امیلی تروسینکو» محقق و عضو هیئت علمی دانشگاه آکسفورد انگلیس نتایج تحقیقات گسترده خود را درباره مطالعه کتاب داستان و رابطه آن با تغذیه و اختلالات مربوط به آن در قالب کتابی نوشته است که از سوی دانشگاه آکسفورد منتشر شده است.

مطالعه کتاب های غیرمفید-انتشارات نیوشه

دکتر تروسینکو استاد رشته زبان‌شناسی دانشگاه آکسفورد است و این مطالعات را با همکاری مرکز علوم تغذیه دانشگاه آکسفورد و همچنین گروه تحقیقاتی بیت (BEAT) انجام داده است. او اعتقاد دارد همانگونه که مطالعه برای سلامت جسم و روان مفید است گاهی برای سلامتی مضر است. وی نتایج تحقیقاتش را در اختیار روزنامه ایندیپندنت قرار داده است. در مطالعات سال‌های قبلی تیم تحقیقاتی دانشگاه آکسفورد ارتباط تماشای تلویزیون و مجلات با اختلالات تغذیه‌ای ثابت شده بود و حالا این تیم‌های تحقیقاتی درباره کتاب نیز همین نظر را دارند.
دکتر تروسینکو برای تکمیل تحقیقات خود پرسشنامه‌های آنلاینی برای ۸۸۵ دانشجوی انگلیسی ارسال کرد که ۷۷۳ نفر تجربیات خود را از مطالعه و تغذیه در اختیار تیم تحقیقاتی دانشگاه آکسفورد قرار دادند. بر اساس یافته‌های تروسینکو مطالعه داستان و متون غیرداستانی در کنار فایده‌هایش مضراتی نیز دارد.

10 دیدگاه در مورد “مطالعه غیرمفید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>